Premium IC oslávilo 5. narodeniny inak: podporilo kultúru a lokálnych podnikateľov

Dátum
05 máj 2022
Dôvodov na radosť aktuálne nemáme veľa. Naopak, jednotlivci, rodiny, podniky aj krajina čelia obrovským problémom. V PREMIUM Insurance Company sme sa preto rozhodli namiesto bujarých osláv podporiť kultúru a drobných podnikateľov.
Body

Bratislava (5. mája 2022) – Vedenie jedinej slovenskej neživotnej poisťovne na našom trhu by s istotou našlo mnoho dôvodov na oslavu. Vzhľadom na situáciu, ktorú spôsobila pandémia a ktorú momentálne ešte viac komplikuje dianie na Ukrajine, sme sa však rozhodli, že výročie založenia PREMIUM IC využijeme na pomoc kultúre a drobným podnikateľom.

PREMIUM - Mojmír Vedej Head of Slovak branch office víta hostí na oslave narodenín poisťovne PREMIUM

„Niekto môže tvrdiť, že svet je hlavne o peniazoch, my sme presvedčení, že rovnako dôležitá je aj istota, bezpečie a kultúra. Istota a bezpečie preto, že nám dávajú okrem iného možnosť zarábať spomínané peniaze. A kultúra preto, že je to potrava pre dušu. Niekto múdry raz povedal, že kultúra spasí svet. Ja som hlboko presvedčený, že bez kultúry nie je možný plnohodnotný, pokojný a zároveň na zážitky bohatý život. Rozhodli sme sa preto spojiť príjemné s užitočným a aspoň trochu pomôcť.“ 
Mojmír Vedej, predseda predstavenstva PREMIUM IC.

Pripomenutie 5. výročia počinu, ktorý nemá v moderných dejinách Slovenska obdobu – založenie výsostne slovenskej neživotnej poisťovne –, ktoré sa konalo 5. mája na pôde Radošinského naivného divadla a o občerstvenie na túto príležitosť sa postarali lokálni výrobcovia zákuskov, vinári, pekári, výrobcovia syrov a lahôdkari.

Image
Oslava 5. narodenín poisťovne PREMIUM v Radošinskom naivnom divadle. Príhovor herca na javisku

Oslávenec, jeho pozvaní obchodní partneri, hlavní dodávatelia služieb, ale aj klienti poisťovne, ktorá sa špecializuje na poisťovanie rizík všetkého druhu a majetku, mohli podporiť Radošinské naivné divadlo cez Občianske združenie „ČLOVEČINA“  zakúpením CD a kníh.

„Uvedomujeme si, že mnoho rodín aj podnikateľov čelí náročnej úlohe finančne aj psychicky zvládnuť každodenné žitie a bytie. Ešte náročnejšie je to pre malé nezávislé subjekty, venujúce sa kultúre. Našou aktivitou chceme pripomenúť, že aj v ťažkej dobe má zmysel nájsť si čas aj na divadlo alebo iný druh kultúry, trochu vypnúť od každodenných starostí a načerpať tak silu do ďalších dní.“ 
Vysvetlil Mojmír Vedej z PREMIUM IC.

Slovenská poisťovňa PREMIUM IC vznikla pred piatimi rokmi v podstate na zelenej lúke. „Odkedy sme od regulátora získali licenciu, venujeme sa poisťovaniu majetku a všetkých druhov zodpovednosti. V priebehu piatich rokov sme do našej spoločnosti investovali kapitál vo výške 11 miliónov eur.

„Za najväčšiu hodnotu, ktorú máme, však považujem kvalitných kolegov a dôveru ľudí. Vyznávame rovnaké hodnoty, a preto som presvedčený, že podporu divadla a malých lokálnych dodávateľov ako formu vhodnej oslavy nášho výročia ocenia a užijú si ju.“

Head of Slovak branch office

Mojmír Vedej

Uzavrel predseda predstavenstva PREMIUM IC.

 

Všetkým zúčastneným ĎAKUJEME za podporu.