voFinanciach.sk: Na slovenský poistný trh vstúpila spoločnosť Premium

Dátum
26 jan 2017
Poskytuje komplexné služby neživotného poistenia a je orientovaná na firemnú a podnikateľskú klientelu.
Body

Na slovenský poistný trh vstúpila nová spoločnosť. Od januára tohto roka začala svoju činnosť Premium Insurance Company Limited, pobočka poisťovne z iného členského štátu EÚ. Poskytuje komplexné služby neživotného poistenia a je orientovaná na firemnú a podnikateľskú klientelu. Ako ďalej informovala spoločnosť, svoje pôsobenie na slovenskom trhu delí na dve etapy.

O poistení a poistnom trhu na Slovensku, maklérske spoločnosti, Respect poisťovňa, najväčšie poisťovne na Slovensku

V prvej etape sa v tomto roku zameriava na poistenie podnikateľských rizík, poistenie zodpovednosti za škodu a poistenie bytov, domov a domácností. V druhej etape sa v roku 2018 portfólio spoločnosti rozšíri aj o poistenie motorových vozidiel a úrazové poistenie. Víziou spoločnosti Premium je aj medzinárodná pôsobnosť. Svoju činnosť chce plynule rozšíriť zo Slovenska aj do iných krajín EÚ, do Českej republiky, Maďarska, Rumunska, prípadne ďalej.

O spoločnosti

Spoločnosť Premium Insurance Company Limited je súkromne vlastnená poisťovacia spoločnosť založená 18. novembra 2015 na Gibraltári UK. Licenciu na vykonávanie poisťovacej činnosti pre poistný druh neživotného poistenia získala 16. decembra 2016. Do Obchodného registra SR bola Premium Insurance Company Limited, pobočka poisťovne z iného členského štátu, zapísaná 29. decembra 2016. Sto percent akcií spoločnosti Premium Insurance Company Limited vlastní slovenská spoločnosť Respect International, s.r.o.

Image
O poistení a poistnom trhu na Slovensku, Slovenská poisťovňa Premium - neživotné poistenie nehnuteľností, domácností a bytov